Cupa Dojo

CAND: 18 februarie 2017, 8:30
UNDE: BUCURESTI , SALA ANTILOPA
ORGANIZATOR: CLUB SPORTIV DOJO-CASA PANCIU

Una dintre cele mai apreciate competiții de karate din țară se pregătește de cea de-a 16-a ediție. Cupa Dojo 2017 se va desfășura în București, la Sala Antilopa, în data de 18 februarie, cu începere de la ora 8.30.

Cupa Dojo este deschisă pentru mai multe categorii de participanți: copii, minicadeti, cadeti, juniori și tineret. Se va lupta la un punct in sistem SHOBU IPPON (un IPPON sau doua WAZARI). Durata unui meci la copii si minicadeti (12-13 ani) va fi de 1 minut iar la celelalte (cadeti, juniori, tineret) va fi de 1,5 minute. In caz de egalitate la sfarsitul partidei castigatorul se va desemna prin decizia comisiei de arbitraj (cu steguletele). Nu se va face nici o repriza de prelungire si nici repasaj.

Proba de kata va fi arbitrata cu note. Sportivii vor putea executa ORICE kata doresc neexistand nici un fel de restrictie.

Taxa de participare la Cupa Dojo este de 50 de lei/sportiv, indiferent de numărul de probe la care participă. Detalii suplimentare despre competiție se pot afla pe site-ul oficial.