CSM Bucuresti e calificata matematic in sferturile Ligii Campionilor la handbal!

CSM Bucuresti a obtinut doar un egal cu Rostov, 22-22, in Sala Polivalenta, intr-un meci din Grupa principala 1 a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Este pentru prima data in acest sezon cand CSM pierde un punct acasa. Pentru CSM a fost un meci in care a fost condusa in majoritatea timpului.

Amanda Kurtovic si Cristina Neagu au fost cele mai bune marcatoare ale CSM-ului, cu 5 goluri fiecare, Gnonsiane Niombla a reusit 3, Isabelle Gullden 3, Majda Mehmedovic 2, Nathalie Hagman 1, Line Jorgensen 1, Aneta Udristioiu 1, Marit Frafjord 1.

CITESTE SI: INTERVIU | Cristina Neagu: „Nu ma gandesc niciodata „Wow, sunt printre cei mai buni din lume!”, continui sa-mi fac treaba, pentru ca iubesc handbalul si atata tot.”

Tot sambata, Gyor a invins-o in deplasare pe Krim Ljubljana cu 32-21, iar duminica, meciul dintre NFH – Nykobing Falster Handboldklub si FC Midtjylland s-a terminat la egalitate, 21-21.

CITESTE SI: Cristina Neagu: „Performanta inseamna dezamagire, suparare, dar pe de alta parte inseamna niste senzatii care nu pot fi descrise atunci cand castigi sau faci ceea ce iubesti cu adevarat”

CSM Bucuresti se afla pe primul loc, cu 11 puncte, pe locul al doilea este Gyori Audi ETO KC, 10 puncte, Rostov, 9 puncte, Nykobing Falster Handboldklub, 5 puncte, Krim, 4 puncte, FC Midtjylland, 3 puncte. Doar primele patru clasate se califica mai departe in competitie, in sferturile de finala. CSM Bucuresti este deja calificata in sferturi.

Urmatoarele meciuri sunt Rostov – Nykobing Falster (24 februarie), FC Midtjylland – Krim Mercator (25 februarie) si Gyori Audi ETO KC – CSM Bucuresti (26 februarie).