CSM Bucuresti a sarbatorit cu 3000 de fani al treilea titlu consecutiv!

Spectacol total la primul meci jucat de CSM dupa castigarea titlului de campioana. CSM Bucuresti a castigat cu 34-27 meciul cu CSM Bistrita, desi la pauza a fost condusa cu 11-14.

Chiar daca a fost un meci cu multe goluri si faza spectaculoase, intre minutele 47 si 51, singura handbalista care a inscris a fost Anastasiya Lobach, care de altfel a inscris cele mai multe goluri ale meciului: 7.

”Un meci dificil, cred ca ni l-am facut singure dificil. Felicitam echipa adversa. Bistrita a facut un meci foarte bun”, a declarat portarita Paula Ungureanu la finalul meciului, in timp ce Bogdan Vasiliu, presedintele clubului a adaugat: ”Este o bucurie foarte mare, normal, mai ales ca usor-usor vom suda titlu dupa titlu”.

Spectacolul nu s-a oprit la finalul meciului. Jucatoarele CSM-ului au fost premiate pentru castigarea campionatului in cadrul unei festivitati, in aplauzele spectatorilor prezenti in Sala Polivalenta din Bucuresti