Potaissa Turda, victorie in Challenge Cup!

Echipa de handbal masculin, Potaissa Turda a invins echipa norvegiana FyllingenBergen in primul tur al sferturilor de finala ale Cupei Challenge. Scorul meciului a fost 29-24.

Astfel, echipa noastr pleaca cu prima sansa in vederea calificarii in semifinale. Returul va avea loc pe 2 aprilie, in Norvegia. Pentru Potaissa au inscris Cristian Ghita 9 goluri, Ionut Rotaru 5, Georgica Cintec 4, Roland Thalmaier 3, Roman Zacaciurin 2, Mihai Alexandru Asoltanei 2, Marius Szoke 2, Cristian Adomnicai 1, Lucian Marian Ignat 1.

Pentru norvegieni au inscris Fredrik Mossestad 6 goluri, Sindre Heldal 5, Tore Andre Lunde 4, Mario Matic 3, Jostein Epland 3, Haakon Berge 1, Joakim Stenqvist 1, Kjartan Johansen 1.