Volei | Prima victorie pentru Alba Blaj in Liga Campionilor!

Invinse in primele 4 meciuri din principala competitie europeana, echipa ardeleana, condusa de Darko Zakoc a castigat clar in Rusia si pastreaza sanse bune de calificare.

Cele mai bune jucatoare de pe teren au fost Adina Salaoru si Nadja Ninkovic. Alba Blaj a castigat primele 2 seturi cu acelasi scor: 25-18. Castigatoare a ultimelor doua editii a Cupei CEV, Dinamo Krasnodar, a pierdut si setul al treilea cu 25 la 17.

De retinut ca Alba Blaj, desi are doar o victorie are sanse sa se califice de pe locul 3, cu inca un meci de disputat, se afla la un singur punct de Dinamo Krasnodar.

Martea viitoare de la ora 18:00, ardelencele joaca meciul decisiv, acasa cu Dinamo Moscova, in timp ce rusoaicele de la Krasnodar va evolua in deplasare cu Volero Zurich.